Wiadomości z Żor

Wspólnie na rzecz ochrony środowiska

  • Dodano: 2018-06-08 11:00

Policjanci, urzędnicy i strażacy połączyli siły i wspólnie będą przeciwdziałali nielegalnemu składowaniu odpadów.

Wczoraj z inicjatywy mundurowych odbyło się w żorskiej komendzie spotkanie, w czasie którego m.in. wytyczono dalsze kierunki współpracy. Podobne spotkania organizowane są w całym kraju i są odpowiedzią na ostatnie przypadki pożarów wysypisk śmieci.
W Komendzie Miejskiej Policji w Żorach obradowali wczoraj urzędnicy odpowiedzialni za ochronę środowiska w mieście, zarządzenie kryzysowe, przedstawiciel straży pożarnej i kierownictwo komendy. Spotkanie odbyło się z inicjatywy mundurowych, którzy w całym kraju postanowili połączyć siły z podmiotami zewnętrznymi odpowiedzialnymi za powyższą problematyką i stawić czoła nielegalnym praktykom.

Po dokonaniu oceny zagrożeń, omówione zostały dalsze kierunki współpracy, a ponadto sposób wymiany informacji zarówno pomiędzy pionami służbowymi komendy, jak i podmiotami zewnętrznymi realizującymi zadania w zakresie ochrony środowiska.

Nawiązując do tematyki wczorajszego spotkania przypominamy, że również mieszkańcy mogą przyczynić się do przeciwdziałania nielegalnemu składowaniu odpadów i za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zawiadomić stróżów prawa np. o instniejących w najbliżej okolicy dzikich wysypiskach śmieci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.