Wiadomości z Żor

Województwo śląskie ma nowego wicemarszałka. To Beata Białowąs

  • Dodano: 2019-06-25 10:45, aktualizacja: 2019-06-25 12:59

Beata Białowąs została nową wicemarszałek województwa śląskiego. Do tej pory pełniła funkcję dyrektora Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Na nowym stanowisku zastąpi Michała Wosia, który wszedł w skład Rady Ministrów. Uchwałę w tej sprawie Sejmik Województwa Śląskiego podjął w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów.


Przypomnijmy, że Michał Woś był członkiem Zarządu Województwa Śląskiego, a od 4 czerwca współtworzy Radę Ministrów. Nominację ministerialną otrzymał po tym, jak kilkoro ministrów i wiceministrów w wyniku wyborów do Europarlamentu uzyskało mandaty europosłów i konieczna była rekonstrukcja rządu. 


Beata Białowąs urodziła się w 1972 roku. Ukończyła studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie studia podyplomowe z zakresu rozwoju podmiotów gospodarczych, zarządzania projektami europejskimi i społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat związana jest z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Współpracowała z Michałem Wójcikiem, wiceministrem sprawiedliwości, gdy ten pełnił tam funkcję dyrektora. Natomiast w 2015 roku otrzymała posadę dyrektora naczelnego. Jest członkiem Komitetu Monitorującego RPO WSL 2014-2020. Od poniedziałku, 24 czerwca, pełni rolę wicemarszałka województwa śląskiego. Jej kandydaturę poparło 25 radnych, a 18 było przeciw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również