Wiadomości z Żor

Wkrótce Śląski Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych

  • Dodano: 2020-10-06 09:15

W najbliższy piątek, 9 października  Hala Sportowa MOSiR Żory stanie się miejscem sportowych zmagań zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „Koniczynka”. W godzinach od 9:30 do 13:00 odbędzie się tam I Śląski Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych.

Klub Olimpiad Specjalnych „Koniczynka” działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną od 1999 r. Misją Stowarzyszenia jest organizowanie całorocznych treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportu dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Nieodłącznym elementem tych rywalizacji jest ogromna radość płynąca z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną, przyjaciółmi oraz rówieśnikami.

Impreza z pewnością dostarczy zawodnikom pozytywnych wrażeń i emocji oraz będzie doskonałą okazją do aktywizacji ruchowej i integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Turniej jest efektem projektu „Sport rozwija nas!”, który jest współfinansowany przez Gminę Miejską Żory w ramach realizacji zadania publicznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również