Wiadomości z Żor

Wernisaż wystawy "ARS metallum VENA Silesia"

  • Dodano: 2021-09-09 08:45, aktualizacja: 2021-09-09 09:03

We wrześniu i w październiku w Galerii Na Piętrze swoje najnowsze prace będzie wystawiał Kornel Wilczek, absolwent katowickiej ASP. W swoich pracach stosuje malarstwo, pastele, linoryt, techniki cyfrowe oraz techniki własne (Mearlin Metalic, Ars Metallum). Uznany artysta już kilka lat temu gościł w żorskiej bibliotece z wystawą Ars Silesia.

Czym zaskoczy odbiorców tym razem?

Warto przekonać się osobiście. Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na wernisaż wystawy "ARS metallum VENA Silesia", który odbędzie się 9 września o godzinie 18:00. Prace będą prezentowane do 23 października br.

Autor wystawy Kornel Wilczek urodził się 1982 r. w Katowicach. Jest absolwentem katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, a dyplom z wyróżnieniem za cykl grafik „NOKTURNY” zrealizował w pracowni technik cyfrowych u prof. Adama Romaniuka. Malarstwo i grafika cyfrowa to najczęściej stosowane przez niego techniki, które czasem łączy. Od 2013 roku  artysta tworzy prace w pracochłonnej i unikatowej technice ARS metallum cechującej się bogactwem nowych walorów w malarstwie, których nie da się w żaden sposób skopiować.

Kornel Wilczek aktywnie wystawia swoje prace na cyklicznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Chorwacji, USA, Australii.

Wernisaż wystawy "ARS metallum VENA Silesia" / fot. MBP Żory

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.