Wiadomości z Żor

W Żorach powstał pierwszy plac zabaw dla osób z niepełnosprawnościami

  • Dodano: 2023-07-17 12:30

Jest bezpieczny, nowoczesny i stworzony specjalnie z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. W minioną środę, 12 lipca otwarto wyjątkowy plac zabaw przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Żorach.

Bezpłatna rozrywka dla osób z niepełnosprawnościami

Podczas uroczystego otwarcia tego wyjątkowego miejsca obecni byli m.in.: Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Izabela Bester – Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Żorach, Jacek Grajewski oraz Maciej Jaworski - z Fundacji Drzewo i Jutro. To właśnie dzięki tej fundacji powstał plac zabaw przeznaczony do terapii poprzez zabawę osób z różnymi stopniami i rodzajami niepełnosprawności.

Innowacyjny plac zabaw w Żorach

Fundacja Drzewo i Jutro w całości pokryła koszt budowy oraz wyposażenia - ponad 400 tys. złotych! Do dyspozycji jest wagowa huśtawka dla wózków inwalidzkich, zestaw huśtawek dla osób z dużą niepełnosprawnością, huśtawki dla małych dzieci z koszem kubełkowym, atrakcje dźwiękowe czy urządzenia do ćwiczenia równowagi. Nowy plac zabaw pełni także funkcję integracyjną - dzieci mogą tu spędzać czas na wspólnej zabawie z rodzeństwem czy rówieśnikami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również