Wiadomości z Żor

W Żorach odbył się kolejny strajk kobiet!

  • Dodano: 2020-10-27 21:45

W Żorach odbył się kolejny strajk kobiet. To odpowiedź na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w kraju. Uczestnicy protestu maszerowali po rynku i ulicach miasta. 

Wtorek jest kolejnym dniem, kiedy w całej Polsce odbywają się protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Manifestacje rozpoczęły się po tym, jak w czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał za sprzeczną z ustawą zasadniczą zgodę na przerywanie ciąży w przypadku stwierdzenia poważnych wad genetycznych albo uszkodzeń płodu.

Dzisiaj w Żorach odbył się kolejny strajk kobiet. Żorzanki, ale także ich mężowie, partnerzy, bracia czy koledzy, dołączyli do protestu. Protestujący spotkali się na żorskim rynku. Później demonstranci przeszli m.in. ulicami Moniuszki i Bryńską. Manifestującym towarzyszyła policja, ale ograniczała się ona jedynie do zabezpieczenia trasy przemarszu strajkujących i dbania o ich bezpieczeństwo.

Wielu protestujących przyniosło ze sobą transparenty. Na czele marszu trzymano duży baner z hasłem "Rewolucja jest kobietą". Przed biurem Prawa i Sprawiedliwości zapłonęły kolejne znicze, pozostawiono też "wiadomości" dla parlamentarzystów z regionu. Strajk kobiet zakończył się na rynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również