Wiadomości z Żor

W Baranowicach powstanie największy w regionie park rekreacyjno-sportowy!

  • Dodano: 2024-04-02 10:00

Po renowacji Zespół Parkowo-Pałacowy w Baranowicach stał się prawdziwą perełką naszego Miasta i całego regionu. To jednak udopiero początek zmian w tej części miasta! Władze miasta planują stworzenie tam największego w regionie parku rekreacyjno-sportowego, o powierzchni aż 80 hektarów. Miasto ubiega się o dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Park rekreacyjno-sportowy w Żorach

- Celem tego projektu jest stworzenie dla mieszkańców Żor i całego regionu wyjątkowego miejsca wypoczynku i rozrywki w zgodzie z naturą. Ogromny kompleks rekreacyjno-sportowy przyczyni się do rewitalizacji terenów poprzemysłowych, między innymi terenu nasypu kolejowego. Ten teren zyska nowe życie, idealnie uzupełniając Pałac i park w Baranowicach, i tworząc wspaniałe miejsce do spędzania czasu wolnego dla każdego, niezależnie od wieku – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

W ramach projektu na obszarze niemal 80 hektarów w sąsiedztwie Pałacu Baranowice planowane są m.in. ścieżki piesze i rowerowe, platforma widokowa, scena plenerowa, duży plac zabaw, boiska sportowe i miejsca na piknik. Powstanie też infrastruktura do nauki gry w golfa, w tym m.in. driving range, czyli tzw. strzelnica golfowa oraz mini pole golfowe. Ogromne zainteresowanie wzbudzi też z pewnością pełna atrakcji hala sportowo-rekreacyjna. Będzie tam można zagrać w kręgle, squasha czy skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. W hali znajdzie się też rodzinne centrum rozrywki ze strefą minigolfa.

Najważniejszą częścią Rodzinnego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego będzie jednak przede wszystkim teren zielony. Dlatego też w ramach projektu zakładana jest zarówno rekultywacja drzewostanu i runa znajdujących się na zboczach oraz koronie nasypu kolejowego, jak i liczne nowe nasadzenia zieleni. W planie jest m.in. stworzenie tzw. ogrodu japońskiego, będącego miejscem spokoju i kontemplacji. Projekt uwzględnia też zadbanie o odpowiednią ilość i wielkość zbiorników wód stojących, których celem będzie lokalna (tzw. mała) retencja wód opadowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również