Wiadomości z Żor

Uczniowie SP nr 4 spotkali się z dzielnicowymi

  • Dodano: 2024-01-22 10:15

Nadchodzące ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas wypoczynku. W 2024 roku w województwie śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego 2024 roku. O bezpiecznych zabawach i wypoczynku z uczniami klas 1-3 rozmawiali dzielnicowi.

Policjanci odwiedzili najmłodszych

Z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej numer 4 spotkali się w piątek dzielnicowi z rejonu numer 4 i 5. Osiedle Księcia Władysława to obszar, nad którego bezpieczeństwem czuwają dwaj dzielnicowi: aspirant sztabowy Krzysztof Starowicz oraz aspirant sztabowy Tomasz Chromik.

Uczniowie dowiedzieli się od mundurowych o roli dzielnicowego. Otwarcie na problemy społeczności lokalnej oraz zbudowanie zaufania pomiędzy Policją a obywatelami to jeden z elementów programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Zaufanie to jest niezbędne dla włączenia społeczności lokalnej w działaniach na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach i zwrócili uwagę na to, jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych. Ostrzegali dzieci przed kontaktem z obcymi osobami i wyjaśnili, jak powinny się zachowywać, gdy zostają same w domu.

Policjanci omówili także zagrożenia, jakie mogą spotkać osoby uprawiające sporty zimowe, a także jak niebezpieczna jest zabawa na zamarzniętych akwenach wodnych. Na koniec najmłodsi otrzymali odblaskowe opaski i zachęceni zostali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieżny Dekalog” oraz wspomnieli o aplikacji "Śląski Dzielnicowy", która zawiera najbardziej przydatne porady np. "Jak unikać zagrożeń".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również