Wiadomości z Żor

Trenerka Ewy Swobody - Iwona Krupa Trenerką Roku 2023!

  • Dodano: 2024-05-27 09:15

Iwona Krupa została laureatką konkursu Komisji Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Trenerka Ewy Swobody została wyróżniona za sukcesy jakie wspólnie ze swoją podopieczną odniosła w roku 2023.

Iwona Krupa Trenerką Roku 2023!

20 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatkom plebiscytu zorganizowanego przez Komisję Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego "Trenerka Roku 2023". Gala konkursu przypadła w 25. roku działalności komisji.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Ewa Swoboda - podopieczna Iwony Krupy - została halową wicemistrzynią Europy w biegu na 60 metrów oraz była finalistką mistrzostw świata w Budapeszcie w prestiżowym sprincie na dystansie 100 metrów.

Konkurs ma na celu popularyzację sportu kobiet, wzmocnienie ich pozycji oraz promowanie wybitnych osobowości trenerskich.  W czasie 25 lat działalności, opartej na zasadach wolontariatu, nominacje do komisji otrzymało w cyklach czteroletnich pięćdziesiąt jeden członkiń. W większości były to kończące czynne uprawianie sportu zawodniczki, nauczycielki akademickie, menedżerki, dziennikarki, jak również zatrudnione w administracji sportowej.

Źródło: www.olimpijski.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również