Wiadomości z Żor

Tancerki Movimento Team Żory zdobyły mistrzostwo kraju!

  • Dodano: 2021-05-26 11:15

Wspaniałe trofea, a także niesamowite doświadczenia zdobyły podczas tegorocznych Krajowych Mistrzostw IDO tancerki Szkoły Tańca Movimento w Żorach.

Kilkanaście tancerek wystartowało w dniach 12-14 maja na Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Ballet w Raszynie. Dziewczynki zaprezentowały się w konkurencjach solo w technikach tańca balet oraz modern & contemporary dance.

Wywalczyły również nominacje na mistrzostwa Europy

Do Żor z mistrzostwem kraju wróciła najmłodsza tancerka Hanna Bednarska, która zdobyła złoty medal w kategorii Ballet do lat 7. Z kolei wicemistrzynią kraju w kat. Ballet Repertuar Junior2 została Maja Dawidenko. Tuż za podium (4 miejsce) w tej samej kategorii znalazła się Małgorzata Filipowska.

Znakomite wyniki odnotowały również: Zoja Polok (5 miejsce, Ballet Repertuar Children), Agata Frelich (6 miejsce, Ballet Repertuar Children), Emma Gilga (5 miejsce, Ballet Repertuar Junior1), Emilia Morys (Ballet Repertuar Junior1). Ponadto w ½ finału w kategorii Ballet Repertuar Children znalazły się: Blanka Bednarska, Zuzanna Pietryja, Emilia Grzenia, a w ½ finału w kat. Ballet Open Children: Emilia Grzenia, Zuzanna Pietryja, Agata Frelich.
Tancerki wystartowały także w technice tańca modern, gdzie konkurencja na parkiecie była ogromna, a liczba zawodniczek często przekraczała setkę w danej kategorii wiekowej.

Do KM IDO w Raszynie tancerki zostały przygotowane przez trenerów głównych: Monikę Janas-Nowacką, Monikę Kiermasz, Paulinę Święs. Grupy, których w szkole obecnie jest 6, specjalizują się w technikach: balet, jazz, modern. Ze szkołą współpracuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KreatoR, które wspiera taneczny rozwój dzieci, również pozyskując konieczne środki finansowe. 
Dodajmy, że wyjazd na KM IDO w Raszynie został finansowo wsparty przez Gminę Miejską Żory.
 

Tancerki Movimento Team Żory zdobyły mistrzostwo kraju!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.