Wiadomości z Żor

Tancerki Movimento Team Żory zdobyły mistrzostwo kraju!

  • Dodano: 2021-05-26 11:15

Wspaniałe trofea, a także niesamowite doświadczenia zdobyły podczas tegorocznych Krajowych Mistrzostw IDO tancerki Szkoły Tańca Movimento w Żorach.

Kilkanaście tancerek wystartowało w dniach 12-14 maja na Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Ballet w Raszynie. Dziewczynki zaprezentowały się w konkurencjach solo w technikach tańca balet oraz modern & contemporary dance.

Wywalczyły również nominacje na mistrzostwa Europy

Do Żor z mistrzostwem kraju wróciła najmłodsza tancerka Hanna Bednarska, która zdobyła złoty medal w kategorii Ballet do lat 7. Z kolei wicemistrzynią kraju w kat. Ballet Repertuar Junior2 została Maja Dawidenko. Tuż za podium (4 miejsce) w tej samej kategorii znalazła się Małgorzata Filipowska.

Znakomite wyniki odnotowały również: Zoja Polok (5 miejsce, Ballet Repertuar Children), Agata Frelich (6 miejsce, Ballet Repertuar Children), Emma Gilga (5 miejsce, Ballet Repertuar Junior1), Emilia Morys (Ballet Repertuar Junior1). Ponadto w ½ finału w kategorii Ballet Repertuar Children znalazły się: Blanka Bednarska, Zuzanna Pietryja, Emilia Grzenia, a w ½ finału w kat. Ballet Open Children: Emilia Grzenia, Zuzanna Pietryja, Agata Frelich.
Tancerki wystartowały także w technice tańca modern, gdzie konkurencja na parkiecie była ogromna, a liczba zawodniczek często przekraczała setkę w danej kategorii wiekowej.

Do KM IDO w Raszynie tancerki zostały przygotowane przez trenerów głównych: Monikę Janas-Nowacką, Monikę Kiermasz, Paulinę Święs. Grupy, których w szkole obecnie jest 6, specjalizują się w technikach: balet, jazz, modern. Ze szkołą współpracuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych KreatoR, które wspiera taneczny rozwój dzieci, również pozyskując konieczne środki finansowe. 
Dodajmy, że wyjazd na KM IDO w Raszynie został finansowo wsparty przez Gminę Miejską Żory.
 

Tancerki Movimento Team Żory zdobyły mistrzostwo kraju!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.