Wiadomości z Żor

Szkoła Podstawowa nr 3 programuje!

  • Dodano: 2019-05-31 13:15

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 ukończyli projekt edukacyjny „Technologie z klasą”, stworzony przez Fundację Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie. Projekt jest objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podczas projektu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 przy wsparciu nauczyciela zrealizowali przez rok szkolny 2018/2019 cykl scenariuszy dotyczących bezpieczeństwa w sieci, nowych technologii, a także nauki programowania. Każdy scenariusz składał się z ciekawych materiałów multimedialnych oraz kart pracy dla uczniów. Zajęcia rozbudziły kreatywność dzieci, poszerzyły ich wiedzę z zakresu programowania oraz rozwinęły kompetencje społeczne (współpraca, praca w grupie). Uczniom szczególnie podobały się zagadki programistyczne, które zlecał im robot Kodeusz - bohater projektu „Technologie z klasą”.

Dzięki projektowi „Technologie z klasą” dzieci rozwinęły swoje kompetencje z zakres nauki programowania, także w aplikacji Scratch.

Zajęcia zapewniły dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonywanych zadań. Uczniowie przyswoili w praktyczny sposób wiedzę z zakresu robotyki. [...] Podczas zajęć uczniowie pracowali z pasją, układając puzzle. Wykorzystałam również elementy programowania. Uczniowie z mojej klasy już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć. Podczas przerwy między zajęciami Debeściaki (tak nazywam swoich wychowanków) zbudowali z klocków robota Jumi oraz zakodowali kolorowymi kubeczkami samochód osobowy – to opinia nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczącego w projekcie.W ramach realizacji projektu uczniowie otrzymali dyplom, a nauczyciel - certyfikat potwierdzający ukończenie projektu.

Partnerami projektu są Fundacja Orange (partner merytoryczny), ABB, Brown Brothers Harriman, Google i Luxoft.

Więcej informacji o realizacji „Technologii z klasą” przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.