Wiadomości z Żor

Szczęśliwy finał poszukiwań 34-latka, który chciał popełnić samobójstwo

  • Dodano: 2020-01-29 11:15

Żorscy policjanci ustalili wczoraj miejsce pobytu i oddali pod opiekę specjalistów mężczyznę, który wysłał wiadomość do bliskiej osoby informując, że chce popełnić samobójstwo.

Choć mężczyzna później próbował tłumaczyć, że zrobił to dla żartów mundurowi sprawę potraktowali poważnie. Okoliczności zdarzenia, a także zaangażowanie i troska rodziny 34-latka wyraźnie wskazywały na to, że faktycznie pomoc jest mu potrzebna na już.

Wczoraj przez kilka godzin policjanci poszukiwali mężczyzny, który około 14.00 wysłał wiadomość ze zdjęciem do siostry i napisał, że nie ma siły dalej żyć. Kobieta znając trudną sytuację życiową brata natychmiast zareagowała i zaalarmowała stróżów prawa obawiając się, że mężczyzna naprawdę może wyrządzić sobie krzywdę.

Policjanci ustalili z dokładnością niemalże co do minuty, o której 34-latek wyszedł z domu i gdzie kierował swoje kroki. Z każdą chwilą trafiali w miejsca, gdzie mężczyzna tego dnia był widziany. W końcu, po kilku godzinach mundurowi ustalili, gdzie przebywa i choć próbował zwieść ich, że wiadomość do siostry wysłał jedynie dla żartu, ci biorąc pod uwagę wszelkie dotychczasowe ustalenia zdecydowali zapewnić mu bezpieczeństwo i pomoc. 34-latek trafił jeszcze wczoraj pod opiekę specjalistów, którzy pomogą mu zmierzyć się z życiowymi problemami.

Szczęśliwy finał poszukiwań, ale przede wszystkim zaangażowanie bliskich 34-latka są doskonałym dowodem na to, że wielu tragedii ludzkich można uniknąć dzięki współdziałaniu rodziny i odpowiednich służb. Nie lekceważmy zatem żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacja życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie, a zwłaszcza zachęcajmy do korzystania z bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, gdzie specjaliści przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi. Podobną pomoc można uzyskać na stronie internetowej www.liniawsparcia.pl tj. poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.