Wiadomości z Żor

Świetny sprint Ewy Swobody. Zdobyła złoty medal!

• Dodano: 2021-02-22 09:30

Pierwszego dnia halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polski Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów zdobyła piąty z rzędu tytuł mistrzyni Polski. Zdobyła złoty medal i wynik 7,10. Będzie bronić tytuł w mistrzostwach Europy.

Złoty Medal dla Ewy Swobody

W sobotę 20 lutego w Toruniu rozpoczęły się 65. PZLA Halowe Mistrzostwa  Polski w Arenie Toruń. Już pierwszego dnia Ewa Swoboda zdobyła złoty medal z wynikiem 7,10 w biegu na 60 metrów. Jest to wynik jedynie o 0,03 gorszy niż zdobyty przez nią rekord Polski w 2016 roku.

Biegło mi się dziś bardzo dobrze. Z każdym startem biegam szybciej – powiedziała Ewa Swoboda.

Trzeci najlepszy wynik w Europie

Swoboda już po raz piąty została mistrzynią Polski, a jej wynik 7,10 zajął trzecie miejsce w europejskich tabelach.

Za chwilę mistrzostwa Europy, tam będę bronić tytułu. Już samo bieganie tam ze złotym numerem startowym zobowiązuje – przyznała Swoboda.

Ewa Swoboda będzie bronić tytułu podczas halowych  mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które rozpoczną się 5 marca w Toruniu.