Wiadomości z Żor

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom świętowało 25 urodziny! [FOTO]

  • Dodano: 2024-05-28 09:30, aktualizacja: 2024-05-28 10:31

Były wspomnienie, gratulacje, podziękowania i występy artystyczne – w miniony piątek, 24 maja w kinie „Na Starówce” jubileusz 25-lecia działalności świętowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Żorach!

25-lecie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Żorach swoją dobroczynną działalność rozpoczęło już w 1998 roku z inicjatywy pierwszego prezesa, śp. Jana Sochy. Początkowo pomoc ta kierowana była do potrzebujących dzieci i rodzin w Ukrainie. W kolejnych latach stowarzyszenie zaczęło działać także na terenie naszego miasta, niosąc pomoc potrzebującym dzieciom. Pod kierownictwem kolejno Jana Sochy, Ludwika Wróbla, Augustyny Kapy oraz Katarzyny Tyrtanii organizacja ta już od ponad 25 lat oferuje wsparcie dzieciom z ubogich rodzin, dzieciom z niepełnosprawnością, osobom chorym oraz rodzinom dysfunkcyjnym. Dzięki zaangażowaniu i pracy wolontariuszy corocznie obejmuje swą pomocą około tysiąca dzieci, dofinansowując zajęcia wakacyjne, organizując spotkania okolicznościowe czy wycieczki. Ponadto rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, takich jak choroba czy utrata pracy mogą liczyć ze strony stowarzyszenia na pomoc materialną, finansową, zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego czy  aparatury medycznej.  Członkowie stowarzyszenia prowadzą też warsztaty dla dzieci szkolnych, a także dla ich rodziców. Przygotowują również dla najmłodszych paczki świąteczne i wyprawki szkolne.

Podczas jubileuszowej gali w imieniu władz Miasta Żory podziękowania za ogromną pracę i dobro czynione w Żorach złożyli Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory oraz Leszek Hoderny – Zastępca Prezydenta Miasta Żory. Zabierając głos obaj panowie podkreślali, jak ważna dla naszego miasta jest działalność Stowarzyszenia, w szczególności kierowana do jego najmłodszych mieszkańców.

Wydarzenie było też okazję do lepszego poznania obecnych i byłych członków Stowarzyszenia, na czele z Katarzyną Tyrtanią – Prezes Stowarzyszenia oraz Sabiną Chyłą - Wiceprezes Stowarzyszenia, którzy zaprezentowali się na scenie i tam odbierali gratulacje od zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również