Wiadomości z Żor

STOP pijanym kierowcom

  • Dodano: 2021-04-22 07:45, aktualizacja: 2021-04-22 08:01

Ponad 3 promile w wydychanym powietrzu miała mieszkanka Żor, która we wtorek, w środku osiedla jechała samochodem. 40-latka uszkodziła latarnię drogową i kiedy wjechała na trawnik pomiędzy blokami wzbudziła oburzenie przechodniów.

Dzięki zgłoszeniu świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą i udaremnili jej dalszą jazdę

We wtorek po godzinie 11.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o tym, że w środku osiedla 700-lecia, po trawniku porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Mundurowi natychmiast udali się nie miejsce i błyskawicznie zlokalizowali pojazd, za kierownicą którego siedziała kobieta.

40-latka została poddana badaniu na alkomacie z wynikiem sięgającym ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Jak się okazało zanim wjechała na trawnik pomiędzy blokami, zdążyła też uszkodzić latarnię drogową.

Teraz nietrzeźwa kierująca stanie przed sądem, zapłaci wysoką karę grzywny, czasowo pożegna się z prawem jazdy i może spędzić 2 lata w więzieniu.

Dzięki podobnym zgłoszeniom mieszkańców w ostatnich dniach w ręce policjantów wpadło także dwóch, innych kierowców. Pierwszy z nich, 36-latek, który wzbudził podejrzenia świadków zatrzymany został wieczorem, na Alei Zjednoczonej Europy kiedy prowadził audi mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz obowiązkowej polisy OC. Drugi, 26-letni kierowca volkswagena jechał całą szerokością jezdni na osiedlu Pawlikowskiego z wynikiem sięgający nieco ponad pół promila.

Policjanci podkreślają, że obok działań podejmowanych przez nich w toku codziennej służby, takie zgłoszenia, jak te z ostatnich dni zdecydowanie pomocne są w walce z nietrzeźwymi kierowcami, którzy bacząc na niebezpieczeństwo jakie niosą dla innych użytkowników dróg, zwłaszcza tych niechronionych, zasługują na wielką pogardę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również