Wiadomości z Żor

Spotkanie z dziennikarzem Markiem Sygaczem w żorskiej bibliotece

  • Dodano: 2021-11-17 08:15, aktualizacja: 2021-11-17 08:36

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z dziennikarzem i reporterem Markiem Sygaczem pt. AFGAŃSKA WOJNA BEZ KOŃCA. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 listopada br. o godz. 17:00.

Marek Sygacz specjalizuje się w reportażach i filmach dokumentalnych z rejonów objętych konfliktami zbrojnymi. Pracował na Krymie, wielokrotnie był na froncie w Donbasie, wybrał się też z kamerą do Iraku i Syrii, by pokazać front walk z tzw. Państwem Islamskim. Jest autorem dokumentu „Afrin - zdradził nas świat”, który zyskał uznanie na międzynarodowych festiwalach.

Obecnie pracuje nad nowym projektem - produkcją pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Afganistan - wieczna wojna”. Prowadzi również kanał YouTube „Strefa Konfliktu”, na którym publikuje doniesienia z miejsc, w których szaleje wojna oraz wyjaśnienia związane z jej przebiegiem.

Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.

Spotkanie z dziennikarzem Markiem Sygaczem w żorskiej bibliotece / fot. MBP Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również