Wiadomości z Żor

Ruszyły zapisy do udziału w czternastej edycji Żorskiego Biegu Ulicznego

  • Dodano: 2021-08-24 08:15, aktualizacja: 2021-08-24 08:33

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach już po raz czternasty przystępuje do organizacji Żorskiego Biegu Ulicznego – największej i najważniejszej imprezy sportowej w naszym Mieście.

Od 2008 roku jesteśmy organizatorem tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. W pierwszej edycji naszej imprezy wystartowało 375 zawodników, a w kolejnych było nas coraz więcej. Od wielu lat bieg jest jedną z największych imprez biegowych w regionie. Tuż przed pandemią w 2019 roku na stracie zgromadziliśmy blisko 2 tysiące osób. Przez ostatnich 13 lat pobiegło już z nami łącznie prawie 15 tysięcy osób. Pomimo trwającego w naszym kraju stanu epidemiologicznego jesteśmy zdeterminowani zrealizować kolejną edycję naszego biegu w nieco zmodyfikowanej wersji z mniejszym limitem biegaczy, ograniczeniem sytuacji gromadzenia się uczestników w hali sportowej oraz z zachowaniem obostrzeń i zasad epidemiologicznych obowiązujących w dniu wydarzenia.

14. Żorski bieg uliczny

Zawodnicy jak zawsze rywalizować będą w “Biegu głównym na 10 km”  posiadającym atest oraz „Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km”. Limit w każdym z biegów wynosi 500 osób. Zapisów można dokonać na portalu datasport.pl do biegu głównego w kwocie 40 zł do 20 września, w kwocie 60 zł do 6 października lub w dniu zawodów 120 zł, natomiast do biegu po zdrowie w kwocie 10 zł do 6 października lub w dniu zawodów 20 zł. Zawodnicy biegu głównego będą mogli rywalizować aż w 10 kategoriach wiekowych oraz kategorii generalnej kobiet i mężczyzn a na zwycięzców czekają  wysokie nagrody finansowe. Dla wszystkich uczestników zarówno biegu głównego jak i biegu po zdrowie przygotowujemy atrakcyjne pakiety startowe oraz udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XIV Żorskim Biegu Ulicznym!

Ruszyły zapisy do udziału w czternastej edycji Żorskiego Biegu Ulicznego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również