Wiadomości z Żor

Przeżyli razem 50 i 60 lat! Prezydent Miasta spotkał się z jubilatami [ZDJECIA]

  • Dodano: 2022-11-24 08:30, aktualizacja: 2022-11-24 08:51

Małżeństwa, które w ostatnich miesiącach świętowały 50. oraz 60. rocznicę ślubu wzięły udział w uroczystym spotkaniu z Waldemarem Sochą – Prezydentem Miasta Żory. Podczas uroczystości jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Żorzanie świętowali 50. i 60. rocznicę ślubu

Spotkanie Waldemara Sochy – Prezydenta Miasta Żory z zacnymi jubilatami odbyło się w pięknie udekorowanej sali domu przyjęć „Arkadia”. Podczas uroczystości wszyscy świętujący małżonkowie otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty i kosze podarunkowe, a pary obchodzące „Złote Gody” zostały ponadto odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.  

Tym zaszczytnym wyróżnieniem zostało uhonorowanych 38 par małżeńskich: Teresa i Jan Białaszczykowie, Ilona i Robert Białoniowie, Krystyna i Jan Czajowie, Aleksandra i Józef Czekałowie, Irena i Jan Golcowie,  Elżbieta i Zbigniew Graczowie, Barbara i Włodzimierz Grodzcy, Urszula i Mirosław Janeczkowie, Janina i Zygmunt Kaszlowie, Wiesława i Andrzej Kolorzowie, Danuta i Ryszard Kubasikowie, Weronika i Krystian Kubuszokowie, Helena i Julian Kucabowie, Mariola i Wilhelm Kuczawscy, Janina i Jan Kuczerowie, Stefania i Zbigniew Kudykowie, Marianna i Ryszard Krępicowie, Marta i Henryk Langerowie, Irena i Czesław Lazarowiczowie, Leokadia i Henryk Łuczakowie,  Felicja i Henryk Mańkowie, Krystyna i Marian Mendochowie,  Wioletta i Zbigniew Mikołajczakowie, Helena i Jan Niedziela, Stanisława i Wiesław Podlińscy, Irena i Henryk Pustelnikowie, Maria i Stanisław Przeliorzowie, Zofia i Tadeusz Siarowie, Maria i Bolesław Sobikowie, Katarzyna i Alojzy Szafarczykowie, Kazimiera i Ryszard Tamiołowie, Irena i Stanisław Tomanowie, Łucja i Roman Topijowie,  Lidia i Józef Uckowie, Elżbieta i Bolesław Uljarczykowie, Ewa i Bolesław Waldonowie, Alina i Ryszard Wittowie oraz Grażyna i Edward Wóltańscy.

W gronie jubilatów obchodzących w tym roku „Diamentowe Gody”, czyli 60. rocznicę ślubu znalazło się natomiast siedem par: Róża i Leon Głodowscy,  Agnieszka i Wacław Kwokowie, Irena i Herbert Przybyłowie, Anna i Ryszard Skowronowie, Łucja i Antoni Skrzypczakowie,  Róża i Adolf Szulikowie oraz Amalia i Hieronim Wuzikowie.

Wznosząc toast za pomyślność i zdrowie jubilatów, Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory podkreślał rolę, jaką odegrali w budowaniu dzisiejszej Polski i naszego miasta. -

Nasze spotkanie jest okazją, by podziękować za to, co zrobiliście dla rodzin, miasta i kraju.
To wy poświęciliście na to swoją energię, swoją pracę – dla młodszych pokoleń. To dzięki Waszym staraniom i pracy żyjemy w kraju, który się rozwija i pięknieje. Za to, w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta, składam wyrazy uznania i podziękowania – mówił Prezydent Żor.

Uroczystość przebiegła w podniosłej i serdecznej atmosferze, a występami artystycznymi uświetnili ją kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach oraz Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który od wielu lat towarzyszy jubilatom podczas uroczystych spotkań z Prezydentem Miasta, przypominając im popularne śląskie melodie.

Warto dodać, że „Kamienne Gody”, czyli niesamowitą, 70. rocznicę ślubu świętowali w tym roku państwo Maria i Roman Kulowie. Niestety już po jubileuszu pani Maria zmarła, zaś pan Roman nie mógł być obecny na spotkaniu z Prezydentem Żor. List gratulacyjny, kwiaty i kosz podarunkowe zostały mu przekazane w jego miejscu zamieszkania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również