Wiadomości z Żor

Przedsiębiorca z Żor padł ofiarą oszusta komputerowego. Stracił prawie 35 tys. zł.

  • Dodano: 2019-11-13 10:45

32-letni przedsiębiorca z Żor padł ofiarą oszusta komputerowego, który włamał się na jego firmowe konto i podmienił dane na fakturze.

O przestępstwie dowiedział się dopiero wówczas, gdy zleceniobiorca upomniał się o pieniądze.

Okazało się, że choć 32-latek dotrzymał terminu płatności, środki przelał na inne konto

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosił się właściciel firmy, który został okradziony przez oszustów komputerowych.

Jak poinformował śledczych miesiąc temu dokonał wpłaty za usługę na podany w fakturze numer konta jednak pieniądze te wpłynęły na zupełnie inny rachunek.

Mężczyzna niczego nie podejrzewał, aż do czasu, gdy o zapłatę upomniał się zleceniobiorca. Wówczas to okazało się, że ktoś uprzednio włamał się na firmową skrzynkę pocztową 32-latka i podmienił dane na fakturze. Tym samym zamiast do faktycznego odbiorcy pieniądze trafiły na konto oszusta.

Policjanci apelują o ostrożność i szczególną czujność przy dokonywaniu wszelkich transakcji finansowych. Zawsze sprawdźmy dokładnie numer konta i adres nadawcy. Zachowajmy też ostrożność przy korzystaniu z systemów płatności mobilnych i uważajmy na fałszywe wiadomości wysyłane drogą elektroniczną.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.