Wiadomości z Żor

Przedsiębiorca z Żor padł ofiarą oszusta komputerowego. Stracił prawie 35 tys. zł.

  • Dodano: 2019-11-13 10:45

32-letni przedsiębiorca z Żor padł ofiarą oszusta komputerowego, który włamał się na jego firmowe konto i podmienił dane na fakturze.

O przestępstwie dowiedział się dopiero wówczas, gdy zleceniobiorca upomniał się o pieniądze.

Okazało się, że choć 32-latek dotrzymał terminu płatności, środki przelał na inne konto

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosił się właściciel firmy, który został okradziony przez oszustów komputerowych.

Jak poinformował śledczych miesiąc temu dokonał wpłaty za usługę na podany w fakturze numer konta jednak pieniądze te wpłynęły na zupełnie inny rachunek.

Mężczyzna niczego nie podejrzewał, aż do czasu, gdy o zapłatę upomniał się zleceniobiorca. Wówczas to okazało się, że ktoś uprzednio włamał się na firmową skrzynkę pocztową 32-latka i podmienił dane na fakturze. Tym samym zamiast do faktycznego odbiorcy pieniądze trafiły na konto oszusta.

Policjanci apelują o ostrożność i szczególną czujność przy dokonywaniu wszelkich transakcji finansowych. Zawsze sprawdźmy dokładnie numer konta i adres nadawcy. Zachowajmy też ostrożność przy korzystaniu z systemów płatności mobilnych i uważajmy na fałszywe wiadomości wysyłane drogą elektroniczną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również