Wiadomości z Żor

Przed nami dwa koncerty w Żorach w ramach Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore

  • Dodano: 2023-09-01 08:15, aktualizacja: 2023-09-01 14:00

Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore na przestrzeni lat stał się wydarzeniem o randze regionalnej i odbywa się na terenie całego województwa, tradycyjnie w programie nie może zabraknąć koncertów organizowanych w naszym mieście.

Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore w Żorach

Już wkrótce odbędą się wieczorne koncerty w żorskich świątyniach wypełnionych rajską muzyką, która sprawi, że poczujemy się dokładnie tak jak w siódmym niebie. Już w najbliższy piątek 1 września o godzinie 19:00 w kościele pw. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Żorach odbędzie się koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, z udziałem Aleksandry Poniszewskiej – mezzosopran, Aleksandry Wójcik – saksofon altowy, Michał Goławski – fortepian, organy, pod dyrekcją Anny Szostak-Myrczek.

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” to czołowa w Polsce kameralna grupa śpiewacza utworzona w 1990 r. przez uznaną dyrygentkę Annę Szostak-Myrczek. Zespół ceniony jest przede wszystkim za perfekcyjne wykonania muzyki współczesnej, świetnie odnajduje się także w interpretacjach muzyki dawnej. W ciągu ponad 30 lat swojej działalności Camerata Silesia zdobyła międzynarodową renomę, promując Polskę i Miasto Katowice podczas występów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy i Azji. Zespół ma w swym dorobku już kilkadziesiąt płyt, spośród których cztery uzyskały Nagrodę Muzyczną „Fryderyk” (ostatnia w 2022 roku), a kilkanaście było do niej nominowanych.

8 września w Kościele pw. świętych Apostołów Filipa i Jakuba, zabrzmi za to muzyka francuska w interpretacji artystów: Heleny Breger, Matthiasa Bergmanna oraz Doroty Zimny.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha.

Przed nami dwa koncerty w Żorach w ramach Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również