Wiadomości z Żor

Premier: narodowy program szczepień przeciw COVID-19 to nasz priorytet

  • Dodano: 2020-12-15 08:00, aktualizacja: 2020-12-15 08:14

Narodowy program szczepień przeciw COVID-19 to teraz nasz priorytet, ale polski rząd stosuje również inne środki, by Polacy jak najmniej odczuli epidemię - napisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier uczestniczył w poniedziałek na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, pełnomocnikiem rządu ds. szczepień i szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem oraz szefem BBN Pawłem Solochem, które dotyczyło programu szczepień.

Jak podkreślił premier we wpisie na Facebooku, "narodowy program szczepień przeciw COVID-19 to teraz nasz priorytet, ale polski rząd stosuje również inne środki, by Polacy jak najmniej odczuli epidemię".

Nikogo nie zostawimy bez pomocy! - podkreślił. Robimy wszystko, by Polacy jak najmniej odczuli epidemię, a tym, których wirus zmusił do wyrzeczeń, pomagamy wszelkimi środkami, jakimi dysponuje nasze państwo. Nikogo nie zostawimy bez pomocy - zapewnił szef rządu cytowany na grafice dołączonej do wpisu w mediach społecznościowych.

Według przedstawionych założeń celem Narodowego Programu Szczepień jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również