Wiadomości z Żor

Policjanci z żorskiej drogówki podsumowali długi weekend

  • Dodano: 2020-05-05 09:15

Przez ostatni weekend policjanci drogówki czuwali we wzmożony sposób nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracali na to, czy kierowcy przestrzegają przepisów, a zwłaszcza poruszają się z bezpieczną prędkością, korzystają z pasów, bądź przejawiają inne niebezpieczne zachowania. Niestety wśród kontrolowanych nie zabrakło "rekordzistów", których ryzykowne postawy zasłużyły na surowe kary.


Nadmierna prędkość jest przyczyną aż jednej trzeciej wypadków drogowych, w których co roku giną tysiące osób. Wśród czynników mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego (człowiek – droga – pojazd jako czynnik sprawczy wypadków), na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. To właśnie zachowanie się poszczególnych grup użytkowników dróg, generalnie wpływa na powstawanie wypadków drogowych.

Niestety pomimo zatrważających statystyk, licznych apeli i wzmożonych, policyjnych kontroli "śmiałkowie" nadal igrają na drodze ze śmiercią. Tak było i w niedzielę, gdy mundurowi z żorskiej drogówki zmuszeni byli zastosować najsurowsze kary wobec piratów drogowych. To dwaj kierowcy, którzy na popularnej Wiślance znacznie przekroczyli prędkość. Pierwszy z nich przy ograniczeniu do 70 km/h jechał z prędkością 140 km/h, a drugi z przekraczającą 160 km/h. Obaj mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. 

Nietrzeźwość w ruchu drogowym to kolejny palący problem polskich dróg i choć najwięcej wypadków powodują kierowcy samochodów, to pijani rowerzyści również należą do tego niechlubnego grona. Choć sami często stają się ofiarą wypadku drogowego, swoim zachowaniem niejednokrotnie "kuszą los". Podobnie jak 45-latek przyłapany w sobotę na jednośladzie na ulicy Pszczyńskiej, u którego badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile!

Stróże prawa apelują – szanujcie siebie i innych uczestników ruchu drogowego, życie macie przecież tylko jedno! Zdejmicie nogę z gazu, przestrzegajcie zasad ruchu drogowego i nigdy nie wsiadajcie za kierownicę jeśli spożywaliście alkohol! Przypominają też, że nie ma przyzwolenia na ryzykowne i niebezpieczne zachowania na drodze!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.