Wiadomości z Żor

Policjanci i Sznupek kibicowali żorskim przedszkolakom

  • Dodano: 2019-05-09 11:30

W tych zmaganiach nie ma przegranych. Od wielu lat w Przedszkolu nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w szranki stają przedszkolaki z Żor i co roku udowadniają, że wiedza na temat bezpieczeństwa nie jest im obca.

Po raz kolejny kilkulatkom kibicowali wychowawcy, rodzice, a także policjanci, którym towarzyszyła maskotka Śląskiej Policji.

Sześć drużyn i siedem zadań, a do tego wysoki poziom wiedzy i wyrównana walka o zwycięstwo. W kolejnym Turnieju "Zdrowy i bezpieczny przedszkolak" zmierzyło się osiemnastu przedszkolaków reprezentujących żorskie placówki publiczne. Na uczestników czekały ciekawe zadania nawiązujące swą treścią do bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych i do zdrowego stylu życia.

Przedszkolaki musiały wykazać się znajomością znaków drogowych, zasad obowiązujących w ruchu drogowym, ale też wiedzą na temat funkcjonowania telefonów alarmowych, czy zasad bezpieczeństwa adresowanych do najmłodszych. Podczas turnieju dzieci odpowiadały na pytania, układały puzzle, omawiały historyjki obrazkowe, a nawet odgadywały odgłosy różnych pojazdów lądowych.

Maluchy miały też okazję wysłuchać policjantki, która opowiadała im o tym, jak rozpoznać prawdziwego stróża prawa wskazując na poszczególne elementy umundurowania i wyposażenia służbowego, a także przywitać się ze Sznupkiem – ulubieńcem najmłodszych, który zawitał do nich wraz z mundurowymi.

Uczestnicy turnieju z rąk mł.asp. Krzysztofa Nieszporka otrzymały też "Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka" przekazane przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto w Żorach, których wydruk zrealizowano ze środków budżetowych miasta Żory.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.