Wiadomości z Żor

Policjanci i Sznupek kibicowali żorskim przedszkolakom

  • Dodano: 2019-05-09 11:30

W tych zmaganiach nie ma przegranych. Od wielu lat w Przedszkolu nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w szranki stają przedszkolaki z Żor i co roku udowadniają, że wiedza na temat bezpieczeństwa nie jest im obca.

Po raz kolejny kilkulatkom kibicowali wychowawcy, rodzice, a także policjanci, którym towarzyszyła maskotka Śląskiej Policji.

Sześć drużyn i siedem zadań, a do tego wysoki poziom wiedzy i wyrównana walka o zwycięstwo. W kolejnym Turnieju "Zdrowy i bezpieczny przedszkolak" zmierzyło się osiemnastu przedszkolaków reprezentujących żorskie placówki publiczne. Na uczestników czekały ciekawe zadania nawiązujące swą treścią do bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych i do zdrowego stylu życia.

Przedszkolaki musiały wykazać się znajomością znaków drogowych, zasad obowiązujących w ruchu drogowym, ale też wiedzą na temat funkcjonowania telefonów alarmowych, czy zasad bezpieczeństwa adresowanych do najmłodszych. Podczas turnieju dzieci odpowiadały na pytania, układały puzzle, omawiały historyjki obrazkowe, a nawet odgadywały odgłosy różnych pojazdów lądowych.

Maluchy miały też okazję wysłuchać policjantki, która opowiadała im o tym, jak rozpoznać prawdziwego stróża prawa wskazując na poszczególne elementy umundurowania i wyposażenia służbowego, a także przywitać się ze Sznupkiem – ulubieńcem najmłodszych, który zawitał do nich wraz z mundurowymi.

Uczestnicy turnieju z rąk mł.asp. Krzysztofa Nieszporka otrzymały też "Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka" przekazane przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto w Żorach, których wydruk zrealizowano ze środków budżetowych miasta Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również