Wiadomości z Żor

Podszyła się pod pracownika spółdzielni i okradła 79-latkę

  • Dodano: 2021-04-12 08:15, aktualizacja: 2021-04-12 08:29

79-letnia mieszkanka osiedla Sikorskiego straciła blisko 1500 złotych, bo wpuściła do domu oszustkę. Ta odwiedziła ją w samo południe i oświadczyła, że jest pracownikiem spółdzielni mieszkaniowej.

Niestety nieuczciwa kobieta wykorzystała chwilową nieuwagę właścicielki mieszkania i okradła ją z oszczędności

Do zdarzenia doszło wczoraj w samo południe, na osiedlu Sikorskiego. Jak ustalili policjanci do mieszkania 79-latki zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownik spółdzielni mieszkaniowej. Miała rzekomo sprawdzić szczelność instalacji wodnej dlatego też poprosiła 79-latkę, aby ta odkręciła wodę i przez chwilę trzymała prysznicową słuchawkę.

Po chwili oszustka wyszła z łazienki pod pretekstem rozmowy telefonicznej, a kiedy wróciła z powrotem zapewniła kobietę, że otrzyma zwrot za zużytą wodę, pożegnała się z nią i wyszła z mieszkania.

Dopiero wówczas 79-latka, wchodząc do pokoju zauważyła rozrzucone poduszki, a kiedy zaczęła sprawdzać, czy nic jej nie zginęło ujawniła, że w portfelu ukrytym w jednej z szafek brakuje oszczędności.

Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i rozwagę, a także o ostrzeżenie przed podobnymi sytuacjami starszych krewnych, zwłaszcza tych, którzy mieszkają samotnie

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.