Wiadomości z Żor

Po raz kolejny do żorskich policjantów trafiły środki ochrony sanitarnej

  • Dodano: 2020-03-24 09:15

Wspomagamy służby sanitarne, sprawdzamy czy obywatele przestrzegają zaleceń i kwarantanny, ale też dbamy o własne bezpieczeństwo.

Po raz kolejny do policjantów z Żor trafiły środki ochrony sanitarnej i indywidualnej, w które na bieżąco zaopatrują ich służby logistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


Dodatkowe zadania nałożone na policjantów i ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego spowodowały, że obecnie najważniejsza jest przede wszystkim troska i dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli, ale i przedstawicieli służb, w tym funkcjonariuszy Policji, którzy każdego dnia mierzą się z nowymi wyzwaniami. Nie możemy pozwolić na to, aby w tej wyjątkowej sytuacji, kiedy jesteśmy niezwykle potrzebni społeczeństwu nasz stan osobowy ucierpiał. Policjanci, ratownicy, czy strażacy, ale także inne służby stają obecnie bowiem na "pierwszej linii" walki z ogromnym zagrożeniem jakie niesie ze sobą rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa.

Służby logistyczne w każdym garnizonie dbają o to, aby w żadnej komendzie nie zabrakło środków ochrony sanitarnej i indywidualnej. Na bieżąco Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przekazuje policjantom kolejne partie tego typu środków. Dotychczas stróże prawa zostali wyposażeni w płyny służące do dezynfekcji, rękawiczki, maski ochronne, kombinezony i okulary typu gogle. W pierwszej kolejności trafią one do policjantów pełniących służbę w terenie tj. do policjantów pionu prewencji, czy ruchu drogowego, ale także pozostałych, realizujących zadania służbowe na ulicach miasta. W budynku komendy dostępne są także dodatkowe środki ochrony sanitarnej, z których korzystają pozostali policjanci oraz pracownicy cywilni naszej jednostki. W Komendzie Miejskiej Policji w Żorach ponadto dbamy w szczególny sposób o bezpieczeństwo zdrowotne. Ograniczamy do minimum przyjęcia interesantów, nie prowadzimy szkoleń i nie grupujemy się w pojedynczych pomieszczeniach. Dezynfekujemy także elementy wyposażenia i zwracamy uwagę na samopoczucie przebywających w komendzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.