Wiadomości z Żor

Piłeś? Nie jedź!

  • Dodano: 2021-02-19 13:45

Nawet do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych nie odstraszają nadal pijanych kierowców.

Policjanci z Żor udaremnili właśnie dwóm kolejnym „śmiałkom” dalszą jazdę. Wobec jednego z mężczyzn sąd już wcześniej zastosował taki zakaz, a ten pomimo to wsiadł za kierownicę.

Wczoraj po 16.00 na osiedlu Księcia Władysława w ręce policjantów wpadł 32-letni mieszkaniec Żor, który kierował skodą mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Dzień wcześniej na ulicy Katowickiej mundurowi zatrzymali do kontroli natomiast 47-latka z Wodzisławia Śląskiego, który również jechał „na podwójnym gazie”.

Drugi z mężczyzn wydmuchał ponad 2,5 promila, a na domiar złego okazało się, że żorski sąd wcześniej zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Obaj kierowcy wkrótce staną przed sądem i odpowiedzą za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Starszy z nich będzie musiał też wytłumaczyć się ze złamania sądowego zakazu. W przypadku 47-latka kara może być o 5 lat wyższa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.