Wiadomości z Żor

Pijany rowerzysta spowodował kolizję

  • Dodano: 2021-09-15 08:00, aktualizacja: 2021-09-15 08:16

Doprowadził do kolizji z samochodem i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli go, gdyż zdradziła go pewna dysfunkcja. Okazało się, że rowerzysta był pijany i miał blisko 2 promile w wydychanym powietrzu.

53-latek jadąc 9 września chodnikiem, wzdłuż ulicy Wodzisławskiej w kierunku Świerklan, nagle zjechał na jezdnię wprost przed maskę, jadącego obok samochodu. Po spowodowaniu kolizji wstał, wsiadł na rower i odjechał z miejsca zdarzenia.

Kierująca volkswagenem 29-latka zrelacjonowała interweniującym policjantom przebieg zdarzenia i opisała mężczyznę. Ci z kolei w krótkim czasie odnaleźli go w pobliżu nieopodal położonego sklepu. W rozpoznaniu sprawcy kolizji pomógł im opis kobiety, który wskazywał na widoczne inwalidztwo mężczyzny.

Rowerzysta został przebadany na alkomacie, który wykazał, że w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu. Wg danych publikowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych takie stężenie alkoholu w organizmie mogło przyczynić się, że u 53-latka doszło do zaburzeń koordynacji mięśniowej i równowagi, a zwłaszcza do obniżenia zdolności realnej oceny sytuacji na drodze i znacznego spadku koncentracji podczas prowadzenia jednośladu.

Policjanci apelują – zachowajcie trzeźwość na drodze i pamiętajcie, że nawet niewielkie stężenie alkoholu w organizmie ma wpływ na Wasze reakcje za kierownicą.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.