Wiadomości z Żor

Pijany kierowca zlekceważył sądowy zakaz i groził policjantom

  • Dodano: 2019-06-03 11:30

Blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca daewoo, który podczas zatrzymania groził policjantom pozbawieniem życia.

Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kiedy jechał samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 29-latek wkrótce stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa.

W piątek, około godziny 13.00 na ulicy Dąbrowskiego policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę daewoo lanosa. Jak się okazało mężczyzna był pijany, gdyż badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo wyszło na jaw, że w lutym tego roku żorski sąd nałożył na kierowcę zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który miał go obowiązywać do 2022 roku.

Niestety 29-latek zlekceważył decyzję sądu, a w odpowiedzi na zatrzymanie odpowiedział agresją i groźbą pozbawienia życia skierowaną wobec mundurowych. Za jazdę z stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów, groźby karalne i niestosowanie się do zakazu sądowego kierowcy grozi łącznie do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.