Wiadomości z Żor

Pijany kierowca zlekceważył sądowy zakaz i groził policjantom

  • Dodano: 2019-06-03 11:30

Blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca daewoo, który podczas zatrzymania groził policjantom pozbawieniem życia.

Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kiedy jechał samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 29-latek wkrótce stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa.

W piątek, około godziny 13.00 na ulicy Dąbrowskiego policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę daewoo lanosa. Jak się okazało mężczyzna był pijany, gdyż badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo wyszło na jaw, że w lutym tego roku żorski sąd nałożył na kierowcę zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który miał go obowiązywać do 2022 roku.

Niestety 29-latek zlekceważył decyzję sądu, a w odpowiedzi na zatrzymanie odpowiedział agresją i groźbą pozbawienia życia skierowaną wobec mundurowych. Za jazdę z stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów, groźby karalne i niestosowanie się do zakazu sądowego kierowcy grozi łącznie do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również