Wiadomości z Żor

Oszuści wciąż atakują osoby starsze, chrońcie swoich bliskich

  • Dodano: 2020-12-10 11:30


Trzech sprawców miało włamać się do mieszkania 73-letniego emeryta z Żor, ale do przestępstwa nie doszło.

Ostrzegł go rzekomy policjant

Policjant wyjaśnił, że są oni obserwowani, a mężczyzna bezpieczny. Poprosił tylko, aby wyniósł z domu pieniądze i przekazał do policyjnego depozytu...

Oszust w słuchawce telefonu odezwał się do emeryta z Żor około godziny 12.30. Jak zwykle przestawił się z imienia i nazwiska, podał swój numer służbowy i rozpoczął rozmowę. Podczas tej poinformował 73-latka, że pod jego blokiem w samochodzie siedzi trzech mężczyzn, którzy planują włamanie do jego mieszkania. Po tych słowach szybko uspokoił go i powiedział, że policjanci o wszystkim wiedzą. Poprosił tylko, aby przygotował pieniądze i złoto, a następnie na hasło przekazał innemu policjantowi, który niebawem zjawi się u niego. W międzyczasie też upozorował rozmowę, podczas której emeryt z Żor mógł potwierdzić, że ma do czynienia z prawdziwym funkcjonariuszem.

73-latek dosłownie po chwili został poinformowany, że na klatce schodowej jeden z biorących udział w akcji policjantów już oczekuje na niego. Wówczas zszedł na parter i przekazał mężczyźnie blisko 24 tysiące złotych. Na odchodne usłyszał, że ma zaczekać do godziny 15.30 kiedy to pieniądze zostaną mu zwrócone osobiście przez policjantów lub w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach. Jak można się domyślić „policjanci” w tym dniu już więcej nie zawitali do 73-latka i ten zgłosił się po odbiór gotówki w komendzie... tyle, że zamiast odebrać swoje oszczędności złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.