Wiadomości z Żor

Ostrzegamy przed kradzieżami i włamaniami

  • Dodano: 2021-02-12 12:45

Bądźcie czujni i zwracajcie uwagę na to co dzieje się w najbliższym otoczeniu. Podejrzanie zachowujące się, obce osoby, czy niepokojące hałasy powinny Was skłonić do sięgnięcia po telefon i zaalarmowania mundurowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, nie bądźmy więc obojętni.

Od kilkunastu dni w mieście grasują przestępcy

Włamują się do piwnic, komórek lokatorskich, pomieszczeń na terenie budowy domów jednorodzinnych i kradną co wpadnie im w ręce. Rowery, elektronarzędzia oraz inne przedmioty, które mają jakąkolwiek wartość.

Aktualnie śledczy zajmują się kilkoma kradzieżami do piwnic i skrytek lokatorskich na Orlej skąd „znikają” jednoślady. I choć zdołano ustalić sprawcę usiłowania kradzieży motocykla z sąsiedniej ulicy, pojawiły się nowe zgłoszenia z tego rejonu.

Włamywacze oprócz piwnic odważyli się także wejść do mieszkania. Na osiedlu Pawlikowskiego wyłamali okno balkonowe, a następnie splądrowali wnętrza i wynieśli z nich przedmioty warte 7 tysięcy złotych.

Kryminalni poszukują i na bieżąco rozliczają sprawców uciążliwych przestępstw. W tym tygodniu zatrzymali między innymi 40-latka, który ukradł damski rower w dzielnicy Rogoźna, czy 23-latka podejrzewanego o włamanie do budynku i kradzież laptopa oraz usiłowanie kradzieży sejfu.

Pamiętajmy jednak, że tylko współdziałanie w zakresie bezpieczeństwa w najbliższej okolicy może pomóc w szybkim ukróceniu działalności przestępcom, dlatego też cytując słowa znanej kampanii społecznej apelujemy – reagujcie, gdy widzicie przestępstwo lub podejrzewacie, że może do niego dojść w Waszym otoczeniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również