Wiadomości z Żor

Obcym mówimy "nie"! Policjanci spotkali się z uczniami żorskiej podstawówki

  • Dodano: 2021-06-10 08:15, aktualizacja: 2021-06-09 09:32

W ramach profilaktyki zaginięć małych dzieci policjanci z żorskiej komendy spotkali się z uczniami najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Żorach. Na zaproszenie dyrekcji, na kanwie tragicznych wydarzeń związanych z zaginięciem 11-latka z Katowic, rozmawiali z nimi o tym jak zachować się w przypadku kontaktu z nieznajomymi.

Przyczyn zaginięć małych dzieci jest wiele, począwszy od zwykłego zabłąkania się malucha, poprzez niewłaściwą opiekę, kończąc na porwaniach. Najważniejsze jest jednak to, aby rozsądnie przygotować dziecko na taką sytuację i nauczyć, jak ma się w niej zachować. Ważną rolę odgrywają tu rodzice, którzy od najmłodszych lat w trosce o swoje pociechy powinni czynić wszelkie starania, aby każda z nich potrafiła rozpoznać niebezpieczeństwo, a w sytuacji zagrożenia wiedziała do kogo może się zwrócić o pomoc.

Bezpieczeństwo najmłodszych

Także policjantom na sercu leży bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego też od lat podejmują działania profilaktyczne skierowane do dzieci. Chętnie włączają się we wszelkie inicjatywy, takie jak ta dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Żorach.

Podczas kilku spotkań z klasami I-III udzielali uczniom wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Ostrzegali przed nieznajomymi i wskazywali, jak należy się zachować, gdy dojdzie do kontaktu z obcym. Informowali również o sposobie korzystania z numeru alarmowego i o tym do kogo dzieci mogą się zwrócić o pomoc.

Każda pogadanka wzbogacona została również o instruktaż związany z wejściem w życie znowelizowanych przepisów w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali też od policjantów kolorowanki przekazane przez Wydział Promocji Miasta UM w Żorach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.