Wiadomości z Żor

Naprawią wiadukt na Nowopszczyńskiej

  • Dodano: 2019-06-18 09:45

Wiadukt na ul. Nowopszczyńskiej w Żorach jest uszkodzony już od kilkunastu miesięcy. Właśnie wybrano firmę, która ma zająć się remontem.

W listopadzie 2017 r. w wiadukcie na ul. Nowopszczyńskiej w kierunku Pszczyny pojawiła się niebezpieczna wyrwa, przez którą można wręcz było zobaczyć drogę pod wiaduktem. Na pewien czas wprowadzono ruch wahadłowy, a pachołki ostrzegające przed zbliżaniem się do krawędzi jedni stoją do dziś. 

Po awarii fragmentu płyty wiaduktu w grudniu 2018 r. została wykonana szczegółowa ekspertyza całego wiaduktu. W jej wyniku okazało się, że cała płyta żelbetowa jest w złym stanie technicznym i konieczna jest jej całkowita wymiana – mówi nam Anna Ujma z biura promocji żorskiego UM.

Po ogłoszeniu przetargu wybrano najkorzystniejszą ofertę, którą złożyło Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic. Koszt umowny przebudowy wyniesie 6,9 mln zł, przy czym 50 proc. tej kwoty będzie pochodziło z subwencji celowej Ministerstwa Infrastruktury. Podczas realizacji inwestycji dodatkowo wzmocniony zostanie cały ustrój nośny wiaduktu, czyli główne wiązary stalowe oraz podpory żelbetowe.

Czytaj też: Inwestycje w Żorach w 2019 roku

Umowa na przebudowę wiaduktu została podpisana 14 czerwca. Wykonawca potrzebuje około 2-4 tygodnia na zorganizowanie placu budowy, po czym przystąpi do realizacji inwestycji. Planowany termin zakończenia prac to 30.04.2020 r.

Podczas przebudowy wiadukt będzie zamknięty dla ruchu pojazdów ciężarowych, dla których zorganizowany zostanie objazd innymi drogami wojewódzkimi i krajowymi. Natomiast samochody osobowe i komunikacja autobusowa będą mogły korzystać z wiaduktu, a ruch będzie się na nim odbywał wahadłowo po jednym pasie ruchu – zapowiada Anna Ujma.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.