Wiadomości z Żor

Mundurowi z Żor wspierają Pola Nadziei!

  • Dodano: 2018-10-05 11:30

Policjanci z Żor po raz kolejny przyłączyli się do międzynarodowego projektu i wzięli udział w dobroczynnej inicjatywie "Pola Nadziei".

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach wraz z przedstawicielami żorskich instytucji, organizacji, szkół oraz przedszkoli, przybył wczoraj do miejscowego hospicjum, by po raz 16-ty posadzić symboliczne żonkile. W ten oto sposób, wzorem lat ubiegłych, dał wyraz policyjnej solidarności z osobami walczącymi z chorobą nowotworową.

Pomysł sadzenia żonkilowych "Pól Nadziei" przywędrował do Żor, podobnie jak do innych polskich miast, wprost z Edynburga. Za sprawą brytyjskiej organizacji Maria Curie Cancer Care to właśnie żonkil stał się symbolem programu, który obrazuje solidarność ludzi dobrej woli z chorymi.

Każdego roku na jesień przedstawiciele władz miasta, szkół i przedszkoli, a także wolontariusze i inni zaproszeni goście, sadzą cebulki "kwiatów nadzei" przypominając, że życie chorujących na raka – choć już krótkie – jest życiem cennym, tak jak każdej innej osoby.

Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, organizowana jest druga część akcji. Obejmuje ona kwesty na rzecz chorujących, koncerty charytatywne, a także akcje edukacyjne, czy medialne.

Żorska inicjatywa, dzięki Hospicjum im. Jana Pawła II, kultywowana jest od 16 lat. W tym roku po raz kolejny przyłączył się do niej mł.insp. Jacek Stelmach – wiceszef żorskich mundurowych. Zastępca komendanta wraz z przedstawicielami innych instytucji zasadził dzisiaj i swoje "ziarno" nadziei, by wesprzeć chorujących na raka. Gest ma przypomnieć, że nadzieja, mimo ich ciężkiej choroby nigdy nie powinna zgasnąć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również