Wiadomości z Żor

Motocyklowe rozpoczęcie roku na żorskich drogach

  • Dodano: 2022-04-26 10:15

Dwa żorskie kluby motocyklowe zainaugurowały w sobotę sezon motocyklowy. W intencji motocyklistów odprawiona została msza w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Żorach. Następnie ulicami miasta odbyła się uroczysta parada motocyklowa, nad której bezpieczeństwem czuwali mundurowi.

Sprzyjająca aura i coraz wyższe temperatury z pewnością zachęcają do wypraw na jednośladach!

Otwarcie sezonu przez dwa żorskie kluby rozpoczęło się udziałem w uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, a tuż po niej odbyła się uroczysta parada motocyklistów ulicami miasta.
Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali żorscy policjanci oraz motocykliści z rybnickiej jednostki Policji. W paradzie udział wzięło około 80 członków żorskich stowarzyszeń motocyklowych z WRM MC POLAND Chapter Żory oraz Souls' Hunters Żory. Swój przejazd zakończyli piknikiem, na terenie ośrodka rekreacyjnego „Gwaruś”.

Realizując motto policyjnej akcji pn. Jednośladem bezpiecznie do celu, w tym też dniu żorscy mundurowi ujawnili jednego motocyklistę bez uprawnień oraz innego, który jechał z prędkością 135 km/h przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h. Za przekroczenie prędkości o 65 km/h kierujący ukarany dostał mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi.

Realizujmy swoje pasje odpowiedzialnie - dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również