Wiadomości z Żor

Młodzież i seniorzy wspólnie grali w kalambury

  • Dodano: 2019-01-25 11:15

Policjanci z Żor wpadli na nietypowy pomysł i zaprosili seniorów do udziału w popularnej grze towarzyskiej.

W spotkaniu z podopiecznymi domu dziennego pobytu, towarzyszyli im uczniowie klasy policyjnej, którzy wcielili się w aktorów i odegrali scenki poświęcone bezpieczeństwu osób starszych.

Spotkanie odbyło się z okazji minionego święta naszych babć i dziadków

Kalambury – popularna i lubiana przez wielu gra towarzyska, posłużyła jako edukacyjny nośnik wiedzy o bezpieczeństwie osób starszych. Z taką właśnie propozycją wystąpili mundurowi z Żor i wspólnie z uczniami klasy policyjnej odwiedzili dzisiaj grupę seniorów. Młodzież przed podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor odgrywała scenki tematyczne, a zadaniem obserwujących było odgadnięcie hasła, bądź sytuacji, do której nawiązuje pantomima.

W ten oto niecodzienny sposób, seniorom zaprezentowano rady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ale także rady związane z potrzebą zachowania ostrożności w miejscu zamieszkania, zwłaszcza w kontaktach z obcymi. Każda ze scenek opatrzona została ponadto stosownym komentarzem ze strony policjanta prowadzącego spotkanie. Seniorom zaprezentowano również profilaktyczny materiał filmowy, którego celem było uwrażliwienie ich na przypadki oszustw dokonywanych przy zawieraniu umów, zwłaszcza podczas pokazów, czy wizyt w domu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również