Wiadomości z Żor

Młodzi żorscy pływacy z sukcesami!

• Dodano: 2018-07-17 08:45, aktualizacja: 2018-07-17 08:57

Jakub Śliwka został trzykrotnym Mistrzem Polski. Reszta drużyny z UKS Salmo Żory również osiągnęła wspaniałe wyniki.

Mistrzostwa Polski Juniorów (U-14), w których wzięli udział zawodnicy  UKS Salmo Żory odbyły się w Olsztynie w dniach 29 czerwca-1 lipca 2018 r. W rywalizacji wzięli udział Jakub Śliwka, Nadia Lala, Weronika Fira, Julia Olma i Zuzanna Grzymała osiągając następujące wyniki:

• Jakub Śliwka został trzykrotnym Mistrzem Polski na dystansach 50, 100 i 200 m w stylu klasycznym,
  • Nadia Lala dwukrotnie wywalczyła udział w finale B i zajęła 17. miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym oraz 20. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym,
  • Julia Olma po finale B zajęła 18. miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym,
  • Weronika Fira dostała się do finału B i ukończyła zawody na 15. miejscu na dystansie 400 m stylem dowolnym.
  • Sztafeta dziewcząt w składzie Weronika Fira, Nadia Lala, Julia Olma i Zuzanna Grzymała zajęła 6. miejsce na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym i 8. miejsce na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym.