Wiadomości z Żor

Mieszkańcy Żor przeciwko szybkiej kolei do CPK. Dziś odbędzie się marsz protestacyjny!

  • Dodano: 2022-02-08 10:00, aktualizacja: 2022-02-08 12:35

Dziś odbędzie się marsz protestacyjny mieszkańców Żor, mający na celu wyrażenie sprzeciwu mieszkańców wobec planów związanych z CPK.

Marsz protestacyjny mieszkańców Żor

Mieszkańcy Żor, a w tym dzielnicy Rowień, będą we wtorek 8 lutego od godz. 15:30 maszerować ul. Rybnicką, by wyrazić swoją negatywną opinię o przebiegu linii kolejowej do Centralnego Portu Komunikacyjnego przez Żory i dzielnicę Rowień.

Może dojść do zablokowania ul. Rybnickiej i zjazdu/wjazdu na autostradę A1 między rondem Rowieńskim a rondem Gliwickim.

Czym jest Centralny Port Komunikacyjny?

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W skład CPK wchodzą między innymi  połączenia kolejowe na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.

Protesty wobec CPK odbywają się nie tylko w Żorach. Dzisiaj o godzinie 17:00 protestować będą też mieszkańcy Katowic. Do tej pory protesty odbywał się już między innymi w Czerwonce-Leszczynie, Mikołowie i powiecie mikołowskim.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • człek

    cały Śląsk powinien protestować przeciwko tej inwestycji.Ludzie opętani pieniądzem i zyskiem na tym najbardziej skorzystają czyli ci którzy siedzą na stołkach i już są prezesami,zastępcami i pociotkami. Im nie chodzi o człowieka jako jednostkę,rodzinę.....im chodzi tylko o to że można się nachłapać przy takiej okazji....im nie chodzi o środowisko i o ludzi żyjących od pokoleń i wkład jaki włożyli przez te pokolenia by dzieci ,wnuki,prawnuki godnie żyli tam gdzie są.....nie chodzi im o środowisko naturalne.....już zdegradowane przez autostrady, przez szkody górnicze,przemysł.....już nie ma wielu gatunków ptaków na tym terenie,saren,zajęcy dzików,fauny i flory.....zniknęła paproć,bagięć,jadodzina, brusina.....hektary starych zdrowych lasów już zostały wycięte a jak człowiek chce wyciąć w ogrodzie jedno uschnięte to zaczynają się całe procedury i koszty z tym związane z wizją lokalną na czele..... .ale o tym ONI nie chcą wiedzieć i słyszeć.....ale tylko ONI mogą robić co chcą i IM się należy co chcą......opętani manią rządzenia i żądzą pieniądza i by jak najdłużej utrzymać swoje stołki.Człowieka traktują jak przedmiot bo mają władzę…..ale zapomnieli że tę władzę mają dzieki temu prostemu człowiekowi. Nie tak dawno można było słyszeć z mównicy z ust P. Dudy, że każdy człowiek ma prawo być i mieszkać tam gdzie chce…...więc gdzie to PRAWO jest przestrzegane…….gdzie jest to prawo i sprawiedliwość. Tylko nas obowiązuje a ICH nie? Nas straszy się karami za to, że nie wymieniliśmy na czas pieców do ogrzewania, rozlicza się i kontroluje jak segregujemy śmieci a ONI degradują to środowisko i eksploatują jak się tylko da. Nas traktuje się jako ten ciemny lud, któremu można wszystkie kłamstwa wcisnąć i za ochłapy którymi sypną od czasu do czasu, nas kupić bo wybory się zbliżają.Ludzie mają dość tej polityki kłamst,oszustw, przekupstw, lichwiarstwa, korupcji, matactw, mafijnych przekrętów, bogacenia się tylko ludzi władzy…...Z większą uwagą powinni wsłuchać się w głosy prostych ludzi co mają do powiedzenia, bo to nie ciemna masa i motłoch za jakich ich uważają. Ta inwestycja o którą tak zabiegają nie przyniesie większej korzyści nam prostym ludzim ani naszym dzieciom tylko napełni kabzy inwestorom i pośrednikom,kombinatorom i złodziejom…..Chcą stworzyć IDEĘFIX której nigdy nie da się skończyć……..niech jest przykład lotniska w Rzeszowie, statku w stoczni który budują już 18 lat albo i więcej, dróg prowadzących do nikąd…...można by wymieniać…….ale po co…...to i tak nic nie da…...grabie grabią do siebie a najbardziej wyryta jest droga do koryta…...a królem się bywa,księdzem się bywa, prezydentem się bywa a człowiekiem się jest……

  • Kierowca Tira

    [...]ani ludzie tworzą korki bezsensu… ciemnogród niech rikszami jezdza [...]e jurwa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.