Wiadomości z Żor

Mężczyzna zaczepia dzieci? Tylko pytał o drogę

  • Dodano: 2018-01-19 09:15, aktualizacja: 2018-01-19 13:05

Uwaga! Podejrzany kierowca czerwonego auta zaczepia dzieci w okolicy Wodzisławia - takie ostrzeżenie zamieścił w internecie zaniepokojony rodzic. Okazało się, że nie zaczepiał, a... pytał o drogę.

Od kilku dni w sieci krąży apel, w którym rodzic ostrzega przed podejrzanym kierowcą, który miał zaczepić jego 11-letnią córkę i jej koleżankę. Do zdarzenia doszło w okolicy Wodzisławia Śląskiego, a mężczyzna poruszał się czerwonym samochodem. 

Usiłował wciągnąć 11-latkę do auta - ostrzegał rodzic, który zgłosił całą sprawę na policję i na własną rękę szukał wspomnianego samochodu

Po opublikowaniu ostrzeżenia w internecie niepokojąca wiadomość szybko dotarła do sąsiednich miast, także do Żor.  Następnego dnia, na wodzisławską komendę niespodziewanie zgłosił się kierowca czerwonego samochodu, który usłyszał całą historię w mediach.

Według relacji starszego mężczyzny zgubił się i szukał warsztatu lakierniczego. Potwierdza, że zatrzymał się ,widząc dziewczynki idące chodnikiem, ale tylko po to, aby zapytać je o drogę. Dzieci najwyraźniej źle zinterpretowały jego zamiary, przestraszyły się i pobiegły do domu, gdzie opowiedziały wszystko rodzicom- wyjaśnia dziś kom. Marta Pydych, oficer prasowy KMP w Wodzisławiu Śląskim

Jak podkreślają policjanci, każde tego typu zgłoszenie traktują bardzo poważnie i jest ono związane z podjęciem konkretnych czynności. Na szczęście tym razem nikt nie miał jednak złych zamiarów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również