Wiadomości z Żor

Mapa dofinansowania projektów RPO

  • Dodano: 2008-12-04 10:04, aktualizacja: 2008-12-10 20:05

Na stronie internetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego zamieszczono mapę dofinansowanych projektów. Zawiera ona informacje o wnioskach, które otrzymały wsparcie funduszy strukturalnych UE w ramach dziesięciu priorytetów RPO z wyjątkiem projektów dofinansowanych w ramach działań realizowanych przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości (dotyczących m.in. mikroprzedsiębiorstw i wsparcia dla MŚP).

Projekty wybrane przez Zarząd Województwa Śląskiego zostały posortowane ze względu na lokalizację beneficjenta lub lidera projektu realizowanego przez kilku partnerów. Osobno wyświetlane są projekty mające znaczenie dla całego regionu, zgłoszone przez Województwo Śląskie oraz realizowane z tzw. pomocy technicznej. Przedstawione zostały także informacje o realizatorach projektów, ich opis, wartość dotacji i koszt całkowity przedsięwzięcia.

Po wskazaniu poszczególnych powiatów, na mapie ukazuje się informacja o ilości i sumie otrzymanego dofinansowania. Wybierając konkretną gminę ("klikając" na nią), otwiera się okno przedstawiające szczegółowe dane z całego powiatu. Mapę wyposażono w wyszukiwarkę pozwalającą odnaleźć poszczególne projekty według priorytetu i działania RPO, nazwy wnioskodawcy, tytułu projektu czy kwoty dofinansowania. Możliwe jest też pobranie danych w postaci pliku MS Excel.

Dane do mapy pobierane automatycznie z tzw. Lokalnego Systemu Informatycznym RPO bezpośrednio z wniosków złożonych przez beneficjentów. Systemu ten służy m.in. do składania wniosków o dofinansowanie (poprzez moduł Elektronicznego Wniosku Aplikacyjnego - EWA), wniosków o płatność (poprzez moduł Elektronicznego Wniosku o Płatność - EWP) oraz śledzenia przez beneficjentów na jakim etapie procedury znajduje się projekt. Dzięki takiemu rozwiązaniu mapa jest na bieżąca aktualizowana. Obecnie zawiera dane z dotychczas podpisanych umów. Po rozstrzygnięciu kolejnych konkursów i podpisaniu kolejnych umów nowe projekty zostaną automatycznie "naniesione" na mapę.

W przyszłości przy każdym projekcie zamieszczone zastaną zdjęcia prezentujące zrealizowane przedsięwzięcia. Województwo Śląskie jako pierwsze uruchomiło taką formę prezentacji wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego. To już druga mapa dofinansowania projektów regionie. Poprzednio na stronach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego prezentowana była mapa projektów dofinansowanych w ramach ZPORR. 

 http://rpo.silesia-region.pl/mapa/

Źródło: www.silesia-region.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również