Wiadomości z Żor

Koncert "Piosenka moja po świecie chodzi" z okazji 751. urodziny Miasta Żory

  • Dodano: 2023-02-08 08:15, aktualizacja: 2023-02-08 08:37

Poezja Konopnickiej była do tej pory inspiracją dla wielu twórców pieśni. Jej najbardziej znanym wierszem, do którego skomponowano muzykę jest oczywiście Rota Feliksa Nowowiejskiego, która stała się jedną z najważniejszych polskich pieśni patriotycznych. Oprócz niej w literaturze muzycznej znajdziemy wiele ciekawych przykładów na to, że kompozytorzy lubili sięgać po twórczość Marii Konopnickiej.

W sobotę 25 lutego 2023 r. o godz. 18:30 Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na koncert "Piosenka moja po świecie chodzi..." z okazji 751. urodzin Miasta Żory. Wstęp bezpłatny.

Koncert z okazji 751. urodziny Miasta Żory

Podczas koncertu zabrzmią pieśni do wierszy Marii Konopnickiej w interpretacjach najwybitniejszych polskich kompozytorów. Będą to m.in.: Pan Jezus i kwiaty, Żórawie, Bociany i Dumka - Piotra Maszyńskiego; a także Latawica oraz znane Dzwony - Stanisława Niewiadomskiego. Publiczność będzie miała również okazję delektować się słynnymi ariami operowymi i operetkowymi nawiązującymi nastrojem do tematyki koncertu.

W podróż do krainy poezji zaklętej w dźwięki muzyki zabiorą Państwa artyści - profesorowie i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach: Iwona Karbowska (sopran) i Wojciech Stysz (fortepian).

- Jak zawsze, proponujemy Państwu przystępną, utrzymaną w pogodnej i ciepłej atmosferze formułę spotkania, która z pewnością sprawi, że koncert na długo pozostanie w pamięci zadowolonych Słuchaczy. Iwona Karbowska potrafi bowiem połączyć swoją wielką muzykalność i doskonały warsztat wokalny z serdecznym, naturalnym i szczerym kontaktem z Publicznością. Prowadzenie koncertu, różnorakie pomysły aktywizujące Widzów (w tym nawet wspólny śpiew) sprawią, że koncert muzyki klasycznej stanie się radosnym i niezapomnianym wydarzeniem towarzyskim - czytamy w opisie wydarzenia na stronie internetowej Miejskiej Bibioteki Publicznej w Żorach.

Obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub osobiście w Informacji-Recepcji. 

Koncert "Piosenka moja po świecie chodzi" z okazji 751. urodziny Miasta Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również