Wiadomości z Żor

Kąpielisko w Roju dalej tylko w strefie wstępnych planów. Doczekamy się?

  • Dodano: 2019-06-17 11:30

Ostatnio do lokalnych mediów dotarły informacje, że na kąpielisko w Roju poczekamy jeszcze co najmniej trzy lata. Urzędnicy zapewniają, że plany modernizacji są już przygotowywane od pewnego czasu.

Basen w dzielnicy Rój został zamknięty w 2017 roku z powodu złego stanu technicznego, niepozwalającego na jego dalsze użytkowanie. Od tego czasu zastanawiano się jak można ponownie wykorzystać te miejsce w taki sposób aby służyła do całorocznego wypoczynku. W końcu w sierpniu ubiegłego roku, Urząd Miasta w Żorach poinformował, że w Roju zamiast oczekiwanego przez wielu Żorzan kąpieliska z prawdziwego zdarzenia, powstanie staw kąpielowy.

Tzw. ekobasen byłby częścią nowoczesnego zespołu rekreacyjno-wypoczynkowo-sportowego. Zaletą tego pomysłu według urzędników jest to, że mieszkańcy mogliby kąpać się w czystej wodzie, pozbawionej chloru i innych środków chemicznych.

„W ramach inwestycji chcemy stworzyć cały zespół rekreacyjno-wypoczynkowo-sportowy, który będzie służył mieszkańcom. Zależy nam, żeby było to miejsce, gdzie przez cały rok można przyjemnie spędzać czas. Będzie można tam popływać w przejrzyście czystej wodzie, skorzystać ze sprzętów pływających, takich jak rowerki wodne czy kajaki, uprawiać sport oraz spacerować” - wyjaśniał wówczas prezydent Waldemar Socha.

Na jakim etapie jest kąpielisko w Roju?

Jak przekonują przedstawiciele Urzędu Miasta, plany modernizacji są już od pewnego czasu przygotowane.

„Jako, że chcemy zrealizować całość bardzo kompleksowo, nie zostawiamy tutaj miejsca na żadne półśrodki, to niestety też czas realizacji jest dość długi. Wiemy, że mieszkańcy czekają na tą inwestycję. Już rozpoczęły się prace związane ze stworzeniem odpowiedniej dokumentacji i otwarcie kąpieliska zaplanowano na sezon letni 2022.” - dla radia Vanessa mówił Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu żorskiego Urzędu Miasta.

Potrzebna dokumentacja ma zostać opracowana do 2020 roku, a następnie po uzyskaniu wszystkich koniecznych zezwoleń rozpocznie się w końcu długo oczekiwana realizacja projektu. Koszt całej inwestycji to blisko 7 milionów złotych. Środki na realizację są zabezpieczone w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Żory na lata 2018-2031.

Kąpielisko w Roju pozostanie w planach jeszcze przez dłuższy czas. Czy władzom uda się je otworzyć w 2022 roku?

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • bezzzz

    dlaczego nie możemy mieć normalnego kąpieliska? Trzeba jeździć do Rybnika lub Jastrzębia. Bezsensu

  • sym

    Pomysł może i fajny, ale ciagnie się to już strasznie długo...

  • ssssss

    wątpie czy to otworzą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.