Wiadomości z Żor

Internet nie jest anonimowy. Spotkanie z uczniami ZS nr 2 w Żorach

  • Dodano: 2024-02-20 08:15, aktualizacja: 2024-02-20 08:26

Dzielnicowi oraz policjant Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się dziś z uczniami Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera, aby przybliżyć aspekty odpowiedzialności prawnej nieletnich. Hejt, nienawiść, stalking, groźby, a także uzależnienia to tylko część zagrożeń, na które napotykają młodzi ludzie, a z którymi nie jeden z nich się mierzy. Musimy pamiętać, iż po drugiej stronie ekranu jest człowiek.

Z uczniami o bezpieczeństwie w Internecie

W szkole i w czasie wolnym młodzi ludzie często spotykają sytuacje i zachowania, które mogą stanowić dla nich zagrożenie, a czasem wiązać się z odpowiedzialnością karną. Niektóre problemy dotyczące młodego człowieka mogą być niewidoczne na pierwszy rzut, a wywierają na niego ogromny wpływ. Profilaktyk żorskiej Policji – aspirant Witold Lisiak, dzielnicowi: aspirant sztabowy Andrzej Staroszczuk oraz aspirant sztabowy Tomasz Chromik zwrócili dziś uwagę młodzieży na problem hejtu w internecie, a także odpowiedzialność nieletnich za swoje czyny.

Aspirant sztabowy Tomasz Chromik wskazał na rolę dzielnicowych dla bezpieczeństwa mieszkańców, a także na zadanie priorytetowe, które dotyczy grupowania się młodzieży przy skwerze przy ulicy Boryńskiej. Wiele negatywnych zachowań, ma bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa przez mieszkańców dzielnicy.

Pamiętajmy również, iż sprzedaż i udostępnianie wyrobów alkoholowych i nikotynowych, a także napojów energetycznych osobom niepełnoletnim, a także używanie ich przez te osoby jest prawnie zabronione.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również