Wiadomości z Żor

Informacja na temat sposobu realizacji Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 roku

  • Dodano: 2020-10-15 08:45, aktualizacja: 2020-10-15 09:02

Urząd Miasta informuje, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od dnia 10 października br. istnieje możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych.

Wywiad a sytuacja epidemiczna

Przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych będzie realizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych. Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyrazi obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz spisowy poinformuje respondenta o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego.

W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon. Przed przystąpieniem do realizacji wywiadu bezpośredniego rachmistrz spisowy zobowiązany jest do okazania legitymacji – imiennego identyfikatora ze zdjęciem, wydanej przez Wojewódzkie Biuro Spisowe w Katowicach. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tożsamość rachmistrza spisowego, jego dane można potwierdzić dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub za pośrednictwem formularza.

Szczegółowe informacje w przedmiotowej sprawie zostały zamieszczone na stronie internetowej

Informacja na temat sposobu realizacji Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 roku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również