Wiadomości z Żor

Gdzie w Żorach będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19? Jest już pełna lista punktów

  • Dodano: 2021-01-08 08:00, aktualizacja: 2021-01-08 06:46

Dzień po Bożym Narodzeniu 2020 w całej Polsce w tzw. szpitalach węzłowych rozpoczęły się szczepienia przedstawicieli grupy zero, czyli przede wszystkich pracowników ochrony zdrowia..

W tej chwili szczepienie mają prawo przyjąć pracownicy służby zdrowia (w tym posiadający indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Rejestracja Polaków na powszechne szczepienia przeciwko COVID-19 zacznie się już w kolejnym tygodniu - 15 stycznia. Możliwość zaszczepienia się w kolejnych etapach będą mieli najpierw pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych, a także rozmaitych miejsc stałego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych seniorów, funkcjonariusze służb mundurowych, w tym wojskowi, nauczyciele (tzw. etap pierwszy).

W drugim etapie do szczepienia podejdą osoby poniżej 60. roku życia  z chorobami przewlekłymi, które zwiększają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, bądź są w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego nieustannego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Trzeci etap to moment na zaszczepienie dla przedsiębiorców i pracowników sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń. Wówczas odbędą się też szczepienia pozostałej części dorosłej populacji od 16. roku życia.

Gdzie w Żorach będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19? Pojawiła się pełna lista punktów szczepień

W Żorach utworzono łącznie 8 punktów szczepień przeciw COVID-19, z których już wkrótce będą mogli korzystać mieszkańcy, chętni do przyjęcia szczepionki. Są to:

  • Eskulap Spółka z o.o., osiedle 700-lecia Żor
  • Przychodnia "Elmed" Spółka z o.o. (Poradnia POZ i lekarza rodzinnego), os. Powstańców Śląskich
  • Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. - Przychodnia Miejska Filia w Roju, ulica Gwarków
  • Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. - Przychodnia Miejska Filia w Żorach, ulica Dąbrowskiego
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medyk Sp. z o.o., os. Księcia Władysława
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Kor-Med" Anna Arciszewska I Bogumiła Wrzoskiewicz Lekarska Spółka Partnerska (Poradnia Lekarza Rodzinnego), os. Korfantego
  • Spółka Lekarska "Alfa Med" Spółka z o.o., ulica Promienna
  • De-Med Spółka z o.o., ulica Dworcowa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.