Wiadomości z Żor

Finał ogólnopolskiego konkursu "Elektronika - by żyło się łatwiej" Już dziś!

  • Dodano: 2021-03-11 07:30, aktualizacja: 2021-03-11 07:41

Przed nami finał tegorocznej edycji konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Tym razem wydarzenie odbędzie się w formule online. Podczas wydarzenia poznamy nazwiska zwycięzców konkursu, obejrzymy prezentacje wybranych projektów oraz wysłuchamy wystąpień organizatorów.

Miasto Żory już po raz trzeci zostało partnerem ogólnopolskiego konkursu, który ma na celu wyłonienie najciekawszych projektów z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki. Organizatorem kolejnej edycji jest Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI, a także Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. oraz żorską Fundacją TEANO

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności liceów o profilach matematyczno-fizycznych i politechnicznych oraz techników elektronicznych, mechatronicznych, informatycznych, automatycznych i pokrewnych. Jego celem jest wyróżnienie autorów najciekawszych projektów prezentujących praktyczne zastosowania szeroko pojętej elektroniki, takich jak: układy elektroniczne, systemy mechatroniczne, aplikacje sterowników programowalnych PLC takich jak SIMATIC S7, LOGO! oraz innych, aplikacje na mikrokontrolerach, aplikacje na smartfony i tablety, programy komputerowe itp.

Spośród autorów przesłanych projektów wyłonione zostało grono finalistów, których projekty zostaną zaprezentowane podczas dzisiejszego finału

Spośród finalistów wyłonieni zostaną laureaci, którzy otrzymają m.in. roczne stypendium, ufundowane przez Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, pod warunkiem, że podejmą studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrodzone zostaną również szkoły, z których wywodzą się laureaci.

Zachęcamy do oglądania finału konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej” online już dziś, 11 marca od godz. 17:00 na kanale Telewizji TVS w platformie YouTube.

Finał ogólnopolskiego konkursu "Elektronika - by żyło się łatwiej" Już dziś!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również