Wiadomości z Żor

Ewa Swoboda czwartą zawodniczką na świecie!

  • Dodano: 2022-03-23 08:00, aktualizacja: 2022-03-23 08:03

Zaledwie 0,002 sekundy zabrakło Ewie Swobodzie, by stanąć na podium Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, rozgrywanych w Belgradzie. Ostatecznie żorzanka po bardzo dobrym występie zajęła czwarte miejsce.

Świetny wynik Ewy Swobody

To był niezwykle udany sezon halowy dla Ewy Swobody. Po aż trzykrotnym poprawieniu rekordu Polski w biegu na 60 metrów, który obecnie wynosi 6,99 sekundy  podopieczna trenerki Iwony Krupy wystąpiła w Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które rozgrywane były w Belgradzie.

Do tej imprezy żorzanka przystępowała jako faworytka.  Sprinterka w świetnym stylu zwyciężyła w eliminacjach (z czasem 7,10 sekundy), a także w półfinale (z czasem 7,03 sekundy) i zameldowała się w finale wśród 8 najlepszych zawodniczek na świecie.

Żorzanka na 4 miejscu

W finałowym biegu Ewa Swoboda nieco spóźniła start, co przy niezwykle silnych rywalkach sprawiło, że nie udało jej się sięgnąć po medal. Zwyciężyła Szwajcarka Mujinga Kambundji z fenomenalnym czasem 6,96 sekundy, a za nią -niemalże równo - na linię mety wpadły główne kandydatki do złota – Brisco, Swoboda oraz Williams. Rozstrzygnąć musiała fotokomórka, która pokazała, że Ewa Swoboda z czasem 7,04 sekundy zajęła ostatecznie 4 miejsce.

- Za mną piękny sezon! Jestem 4 na świecie! Najbardziej jestem szczęśliwa z tego, że przeszłam cały sezon w zdrowiu, kontuzja się nie odnowiła i nic nowego się nie pojawiło! Tyle biegów poniżej 7.1. Dziękuje Mamo, Tato, Trenerko i Wam wszystkim za to wsparcie i miłe słowa! Jesteście niezastąpieni! I co? Widzimy się w na początku czerwca – napisała na swoim facebooku Ewa Swoboda.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również