Wiadomości z Żor

Egzamin językowy odbędzie się zgodnie z planem

  • Dodano: 2019-04-11 11:45

Aż do dziś władze Żor nie miały gwarancji, że uda się planowo przeprowadzić trzeci dzień egzaminów gimnazjalnych. Właśnie skompletowano wszystkie komisje.

W poniedziałek rozpoczął się ogólnokrajowy, bezterminowy strajk nauczycieli. Pomimo tego, że zdecydowana większość nauczycieli w żorskich szkołach nie pracuje, egzaminy gimnazjalne w żorskich szkołach odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Pierwszego i drugiego dnia egzaminów (10 i 11 kwietnia) nie odnotowano żadnych nieoczekiwanych sytuacji ani naruszeń regulaminu. Naczelnik wydziału edukacji w urzędzie miasta w Żorach Bożena Dąbrowska mówiła jednak wcześniej, że „nie ma jeszcze pewności co do trzeciego dnia (12 kwietnia), bo to jest dzień egzaminów językowych i sytuacja jest trochę bardziej złożona”.

Dzisiaj udało się osiągnąć zamierzony cel.

Na ten moment komisje na dzień jutrzejszy są skompletowane i egzaminy powinny ruszyć bez zakłóceń – informuje nas podinspektor wydziału edukacji w żorskim UM Dominik Krusberski.

Związki zawodowe nie zawieszają strajku na czas egzaminów. To szkoły organizują je na własną rękę pomimo warunków strajkowych. Potrzebne miejsca w komisjach egzaminacyjnych udało się obsadzić m.in. dzięki przesunięciu pracowników pomiędzy szkołami i dzięki zaangażowaniu samych dyrektorów, którzy nie mają prawa do udziału w strajku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.