Wiadomości z Żor

Dzień z życia honorowego kadeta w Żorach

  • Dodano: 2024-02-28 08:00, aktualizacja: 2024-02-28 08:25

Marzenie o służbie w Policji towarzyszyło Krzyśkowi już od zerówki. Choć od tego czasu minęło prawie pół wieku, wciąż jest aktualne. Będąc świadomym swoich ograniczeń zdrowotnych, pozostało ono jednak tylko w sferze marzeń. Dowiedziawszy się o tym, Komendant Miejski Policji w Żorach zaprosił Krzyśka do komendy.

Żorscy policjanci spełniają marzenia

We wtorkowy poranek, wraz ze swoją mamą, Krzysiek o ustalonej godzinie zjawił się na pierwsze zajęcia. Wraz z żorskimi mundurowymi przygotował się do służby, ubierając specjalną taktyczną kamizelkę oraz kask.

Przed budynkiem komendy policjanci z ruchu drogowego zaprezentowali mu policyjny radiowóz, a następnie Krzysiek mógł zmierzyć prędkość pojazdów przy użyciu profesjonalnego miernika prędkości.

Na koniec spotkał się z komendantem żorskiej komendy inspektorem Mariuszem Klepkiem, który wręczył mu różne policyjne gadżety. Krzysiek opowiedział komendantowi o swoich rodzicach, chorobie, a także tym, że cieszy się każdym dniem. Wyraził również uznanie dla codziennych trudów wymarzonej służby i życzył komendantowi oraz policjantom tego, co i dla niego jest w życiu najważniejsze, czyli zdrowia i kochających rodziców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również