Wiadomości z Żor

Dzielnicowi odwiedzili Misie i Żabki

  • Dodano: 2022-11-22 08:00, aktualizacja: 2022-11-22 08:04

Mundurowi odwiedzili Przedszkole nr 4 w Żorach, by poprzez zabawę przypomnieć o najważniejszych zasadach korzystania z dróg oraz właściwym zachowaniu względem osób nieznajomych. Na koniec dzieci otrzymały odblaskowe opaski, aby ich widoczność na drodze była dużo większa.

Na rozmowę o bezpieczeństwie nigdy nie jest za wcześnie

Przedszkolną grupę Misi i Żabek odwiedzili żorscy policjanci aspirant Tomasz Grochowina oraz aspirant sztabowy Paweł Kopeć. Przypomnieli przedszkolakom o zasadach ruchu drogowego oraz sposobie zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Najważniejszy cel spotkania to uzmysłowienie, iż bezpieczeństwo zaczyna się już od nas samych. To właśnie edukacja i właściwe wzorce kształtują nawyki, dzięki którym dzieci wiedzą „co jest dobre, a co złe”. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dzielnicowego i z jakimi problemami należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Otwarcie na problemy społeczności lokalnej i zbudowanie zaufania pomiędzy Policją a obywatelami, to główne zadanie dzielnicowych. Na koniec spotkania młodzi uczestnicy otrzymali od policjantów odblaski, wraz z instrukcją jak je nosić.
Pamiętajmy motto policyjnej akcji: „Świeć Przykładem – Noś odblaski”!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również