Wiadomości z Żor

Dyskutowali jak uchronić młodzież od uzależnień

  • Dodano: 2019-12-16 12:00

Zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, piciem alkoholu oraz z nowym zjawiskiem, jakim jest „patostreaming” były tematem konferencji pn. „Uzależnienia – profilaktyka i leczenie”, która 10 grudnia odbyła się w żorskim kinie „Na Starówce”.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Żory

Konferencja skierowana była przede wszystkim do osób pracujących z młodzieżą – wychowawców, nauczycieli itp., a jej celem było uwrażliwienie ich na pierwsze oznaki uzależnień i niebezpiecznych zachowań. Na początku konferencji prelekcję pt. „Alkoholizm i narkomania – iluzja wolności” wygłosiła Izabela Lewosińska z NZOZ INTEGRUM Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Rybniku. Następnie o zagrożeniach związanych ze środkami zastępczymi i nowymi substancjami psychoaktywnymi czyli tzw.  dopalaczami opowiedziała Katarzyna Malcherczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku.

Uczestnicy konferencji z dużym zainteresowaniem wysłuchali także Krzysztofa Chrobasika ze Stowarzyszenia Q-bit, który opowiedział o nowym i specyficznym dla naszego kraju zjawisku, jakim są patotreści w Internecie i tzw. „patostreaming”. Prelegent opowiedział o tym, jak reagować, kiedy trafiamy w sieci na nieakceptowane społecznie, a czasem również niedopuszczalne prawnie treści. Na zakończenie konferencji o wyzwaniach w profilaktyce i leczeniu uzależnień z perspektywy placówki leczenia uzależnień opowiedziała Alina Sirdak z NZOZ AL-MED Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.